En İyi Televizyon

En İyi Televizyon

En iyi televizyon konusuna geçmeden önce Sloganımızı hatırlayalım.. “Sahip olduğun şey en iyi şeydir.”

Üyelerimizden birine ait televizyon en iyisidir. Bu makalede bir üyemiz kendi televizyonunun fotoğraflarını ve kendi deneyimlerini bize gönderdi. Başka üyemiz kendi televizyonunu bize tanıtana kadar en iyi televizyon olarak bu televizyonu tanıtıyoruz.en iyi televizyon

Üyemizin televizyonu Premier PR 32B80 markadır. Bu televizyonun ilk göze çarpan cazibesi fiyatıdır. Bazı insanların servet ödeyerek aldığı televizyonların aksine bu televizyon piyasadaki en ucuz televizyonlardan biridir. Arıza vermeyen film veya program izlemek oyun oynamak gibi temel fonksiyonları eksiksiz yerine getiren bir televizyon az ücret ödemek bir avantajdır. Ayrıca ince olması, hafifliği ve montaj kolaylığı da göze çarpmaktadır. Kontrol panelleri ekranın sağ alt tarafında estetik düğmelerle ve küçük beyaz yazılarla hazırlanmıştır. 

Temel Özellikler:

  32 ” ( 82 cm) Ekran Boyutu,
PAL/SECAM/NTSC ( AV girişi ) Sistemlerini Gösterebilme,
Yüksek Tanımlamalı 2 adet HDMI girişi ile HD yayınlara hazır,
Desteklenen çözünürlükler 576i/p,720p,
Çözünürlük 1366 x 768 HD Ready,
Kontrast 3000    : 1 , Dinamik Kontrast 30000:1,
Parlaklık 450      : 1 cd/m2,
Tepkime süresi 8.5 ms,
İzleme Açısı  170°  / 170°,
Türkçe OSD Menü,
1 x Multimedya destekli USB Girişi
Yüksek Kaliteli LED Panel,
Renk sayısı  16.7 Milyon renk,
Dinamik Renk Arttırımı,
AV girişi,
1 x Kulaklık girişi
1 x harici scart kablo
VGA Girişi,
Uyku Zamanlayıcısı,
Ses Çıkışı :        2 x 8W

Televizyon İzlemenin En İyi Faydaları

Zekayı canlı tutar

Lost, Heroes, Battlestar Galactica, Kurtlar Vadisi gibi kompleks TV dizileri, neler olduğunu anlamak için çok düşünmeyi gerektirir. Günümüzün popüler kültürü aslında bizi daha akıllı hale getiriyor. Ayrıca verilen haberlerin ve yapılan programların olanı olduğundan farklı anlatma teknikleri izleyenin ancak zekasını kullanmasıyla anlatılmayanı anlamasını sağlamaktadır. Bu da biraz olağan düşünmenin dışına çıkmakla mümkündür.

Farklı insanlar ve yerler hakkında bilgi ediniriz..

Seyahat imkanı olan insanlar için bir demiyoruz ama seyahat imkanı olmayanların da evinde bir televizyon günümüzde vardır. Bu farklı insanları ve yerleri tanımanın en rahat hali  ve çok büyük bir imkandır. Hatta yabancı dil öğrenmenin veya öğrenilmiş bir dili canlı tutmanın en kolay yolu da televizyondur.

Konuşma Terapisi imkanı verir

en iyi televizyon 2Bazı programlar toplumda infial yaratarak üzerinde konuşulacak bir konu çıkarırlar. Konuşmak için konu bulmakta zorlandığı bazı durumlarda insanlar TV programlarının popülerliğinden faydalanırlar.

Kahkahalar :))

Kahkaha atmanın, gülmenin çok faydalı olduğu, sağlığımıza ve psikolojimize iyi geldiğini hemen hemen hepimiz biliriz. TV’de iyi bir komedi izlemek, gülecek bir şey bulmak için harika bir yol olabilir.

Nasıl Yapılır Sorusuna Cevap 

HGTV ve Food Network gibi kablo kanallarıyla TV’nizden neredeyse her şeyi yapmayı öğrenebilirsiniz.

Heyecan Kaynağı

Canlı yayın teknolojisi ile çok önemli gelişmeleri an be an izlemek gibi heyecan verici bir etkinlik yoktur. Çay kahvenizi içerken en iyi televizyonunuzdan bir savaşı izleyebilir, bir seçim sonucunu takip edebilir, desteklediğin takımın performansını değerlendirebilirsiniz.

Eğitimsel ve Bilgilendiricidir

Discover, National Geographic ve History Channels gibi kablo kanallarıyla TV izlemek okula gitmek kadar eğitebilir. Ayrıca, düzenli bir TV dizisi izlerken toplumun işleyişiyle ilgili genel bir fikir sahibi olabilirsiniz. En iyi televizyon aktivitesi bilgilendiricidir.

Hafıza Güçlendirir 

Bazı diziler ve seri şeklinde devam eden bazı programları takip edebilmek için önceki programlarda geçen olayları hatırlamak zorundasınız. Hatırlamak için beyni zorlamak hafızayı güçlendirir. Televizyon izlerken bilinçli olursanız hafızaya olan katkısını günlük programlarla da görebilirsiniz

En İyi Televizyon Egzersizi kolaylaştırır en iyi televizyon

Bir koşu bandı gibi sabit bir  durumda egzersiz yaparken çok sıkılabilirsiniz. Hareket nedeniyle okumak da zor… Müzik yardımcı olur, ancak size bakacak bir şey lazımdır. Çoğu spor salonunda televizyonun olması için neden budur.

Ailelere bağlanacak bir şeyler verir.

 
Siz televizyon izlemenin başka bir faydasını biliyorsanız yoruma yazın ki bilelim. Teşekkürler…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *