En İyi Dizüstü Bilgisayar

En İyi Dizüstü Bilgisayar

En iyi dizüstü bilgisayar konusuna geçmeden önce belirtelim ki Sloganımız olan ” Sahip Olduğun Şey En İyi Şeydir” prensibiyle üyelerimizden gelen gönderileri yayınlamaktayız.

Üyelerimizden biri kullanmakta olduğu dizüstü bilgisayarın fotoğraflarını ve deneyimlerini yazıp gönderdi. Biz de gönderiyi en iyi dizüstü bilgisayar başlığıyla yayınlıyoruz.

en iyi bilgisayar

en iyi bilgisayar

Unutmayın eğer kullandığınız dizüstü bilgisayarın daha iyi olduğunu düşünüyorsanız siz de bilgisayarınız ile ilgili bir kaç resim ve deneyiminizi bize gönderin, bilgisayarınızı en iyi dizüstü bilgisayar adayı olarak yayınlayalım.

Üyemizin kullandığı dizüstü bilgisayar ASUS F541U modeldir.

Daha önce kullandığı Toshiba marka dizüstü bilgisayara göre biraz daha kullanım kolaylığı fazladır.

Bilgisayarın ilk göze çarpan avantajı hafifliğidir.

Ses kalitesinin fazla olması film izlemeyi ve müzik dinlemeyi keyifli kılıyor.

Renk zenginliğine sahip ekranı da kullanımını keyifli hale getirmektedir.

Cihaz Özellikleri:

EKRAN 15.6 inç SlimHD Ekran
İŞLEMCİ Intel Core i5-6198DU 2.3Ghz
İŞLETİM SİSTEMİ Windows 10
RAM 4 GB Ram
HARD DİSK 500GB Sata
GRAFİK KARTI NVIDIA®GeForce 920MX-2GB
GİRİŞLER 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0,1 x USB TypeC, 1 x HDMI
KABLOSUZ BAĞLANTI 802.11 b/g/n
KAMERA VGA
OPTİK SÜRÜCÜ [SATA] 8.9″mm 8X Super Multi with Double Layer

gibidir. 

Dizüstü bilgisayarların avantajları

Kişisel bilgisayarların taşınabilirliği, devasa makineler masa üstlerine indirildiğinden beri bir konuydu. İlk dizüstü bilgisayarı, bugün bildiğimiz gibi benzer bir tasarımda, seksenlerin başlarında mevcut olan GRid Compass bilgisayar GRiD idi. Katlanabilir tasarım zaten uygulanmışken, monitör parçası daha kompakt ve taşınabilir bir ünite yaratarak bilgisayarın geri kalanına katlanabilirdi; tescilli işletim sistemi ve fahiş fiyatla birlikte herhangi bir uygulamanın bulunmamasından dolayı GRiD ancak hükümetin kullanımı için mümkün oldu.wiliscope
Kısa bir süre sonra dokunmatik yüzey geliştirildi ve sadece taşınabilir bilgisayar tasarımları için güç tüketimi azaltılmış işlemciler oluşturulduğunda dizüstü bilgisayarın popülerliği çok da uzak değildi. Düşen fiyatları kişilerin masaüstü bilgisayar yerine taşınabilir bir bilgisayar satın almalarını sağladı; Son zamanlarda insanlar dizüstüne ek olarak bir ev bilgisayarı almaya başladı. Bu günlerde , taşınabilir bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların sınıflandırması, masaüstü modellerle yarışan özelliklere sahip elektrik santrali gibi dizüstü bilgisayarından, notebooklar ve netbook’lar üzerinden Tablet PC çözümlerine kadar uzanıyor.

En iyi dizüstü bilgisayar taşınabilir

Dizüstü bilgisayarlar, eski taşınabilir bilgisayarı işe veya eve götürmek, sürekli iş akışı ve diğer bazı avantajlar sağlamak için elverişli ve pratik olsa da, onlarca elverişli ve pratik özellik sunuyor. Wi-Fi neredeyse her yerde internet erişimine izin verir; Bluetooth, çok yönlü bağlantı sağlar; kart yuvaları, dijital medyanın doğrudan içe aktarılmasını sağlar, kafeye veya kumsala gidebilir ve en iyi dizüstü bilgisayarda denemenizi  yazabilirsiniz. Taşınabilirlik konforu için hiçbir sınır yok gibi görünüyor.

Dizüstü bilgisayar daha kullanışlıen iyi dizüstü bilgisayar

Daha önce de belirtildiği gibi, dizüstü bilgisayarların günümüzde USB, Firewire, Bluetooth, Wi-Fi, kablosuz, SD yuvaları, mini-SD yuvaları ve benzeri olmayan neredeyse akla gelebilecek her türlü bağlantı ve yuva bulunuyor. Birçok yeni dizüstü bilgisayar, Skype ve video konferans amaçlı olarak zaten yerleşik bir kamera ve mikrofona sahip. Bahsettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarda da bu özellikler mevcut..

Dizüstü bilgisayarın prize ihtiyacı yok

En yeni teknolojiye sahip pillerle bir Netbook, şarj etmek zorunda kalmadan yarım düzine saat çalışabilir. Bütün entegre bağlantılarla, internette gezinebilir, yazabilir ve işiniz bitene kadar eve gitmeden bir parkta yatabilir ve işinizi kolaylıkla en iyi dizüstü bilgisayarda yapabilirsiniz.
Dizüstü bilgisayarın taşınabilirliği ve artan kapasitesi sayesinde insanlar her yerde bilgisayar ile halledilebilen işlerini yapabiliyorlar . 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *